KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR: Sizi devirecek 70 milyon o 70 milyon değil

Kapitalist dünyanın kirli diplomasisinde dünün dostları bugün düşman ilan ediliveriyor. Yandaş gazete Yeni Şafak, Erdoğan’a yapılacak çok uluslu darbe planı için 70 milyon dolar ayrıldığını yazmış. Erdoğan'ın 10 tane bakanının evindeki ayakkabı kutularını toplasanız bu kadar para çıkar zaten! Ama 70 milyon sayısının bir hikmeti var. 70 milyon dolardan değil ama 70 milyonluk Türkiye'den korkmanızda fayda var.

 

Mısır‘daki askeri darbeden bu yana Türkiye karşıtı kampanya yürüten Birleşik Arap Emirlikleri, (BAE) Rusya ve İran’ın da desteğiyle bir darbe girişimi tezgahlıyor. Önce Arap medyası, ardından Türk medyası üzerinden bir kampanya yürütülecek. Ardından terör desteklenecek. İşin organizasyonunu Ortadoğu’nun en kirli adamı Muhammed Dahlan yürütecek. Proje için 70 milyon dolar bütçe ayrıldı.” Yandaş gazete Yeni Şafak'ın "Erdoğan'a çok uluslu darbe planı" haberi

 

KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR

Sizi devirecek 70 milyon o 70 milyon değil

Kapitalist dünyanın kirli diplomasisi! Suriye'de savaş kışkırtırken ortak olan Suudilerle AKP, Mısır'da karşı taraflarda yer alabiliyor. Böyle olunca, “Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve İran'la anlaşmış, Tayyip'i devirmek için darbe planlıyorlarmış” demek de mümkün olabiliyor. Yeri geldiğinde pek övgüye değer buldukları “muhteşem” Arap kentlerinden Abu Dhabi, bir bakıyorsunuz “kalleş planın merkezi” oluvermiş.

Kendilerine topluca “İslam dünyası” adını veren ülkelerin, yeri geldiğinde birbirlerinin kuyusunu kazdıkları doğrudur. İslam dünyasının ortak değeri Amerikan dolarıdır çünkü, başka bir şey değil.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Erdoğan'ın kuyusunu kazmak için istekli olacak birilerinin olduğu iddiasına doğrudan itiraz etmek bu yüzden mümkün değil.

Fakat, yandaş gazetenin "darbe planı” haberinde hiç inandırıcı olmayan nokta, bunun için sadece "70 milyon dolar bütçe ayrılmış” olmasıdır.

Erdoğan'ın 10 tane bakanının evindeki ayakkabı kutularını toplasanız bu kadar para çıkar zaten!

İktidarını korumak için gerektiğinde dağıtmak üzere bir kenarda tuttuğu paranın 10 milyar dolarlar seviyesinde olduğu söylenen bir çeteden söz ediyoruz.

Haziran seçimleri öncesinde sadece Düzce'de seçmeni yanına çekmek için 4 milyar dolarlık fon yaratabildiği söylenen bir iktidardan...

Milyarlarca dolarlık özelleştirmelerle, ülkenin en büyük değerlerini ölü fiyatına peşkeş çekmiş bir partinin hükümetinde, 70 milyon dolara ancak bir iki düşük profil bakan satın alabilirsiniz.

Ama 70 milyon sayısının bir hikmeti var.

70 milyon dolardan değil ama 70 milyonluk Türkiye'den korkmanızda fayda var.

Üstelik o 70 milyonluk Türkiye harekete geçtiğinde, Abu Dhabi'de bu sefer sizi kurtarmak için masalar kurulacağını görmek zor değil ve Türkiye'nin 70 milyonunun o masaları devireceğini de...İndir