KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR: Tacizciliği mi özendireceksiniz, kız çocuklarının istismarını mı?

Hükümet Programı’nda “geleneksel aile değerlerine” uygun olmayan yayınların caydırılmasını buyurmuşlar. Üstelik bunu yapanlar “aile değerleri” bir yana insanlık değerlerine uygun olmayan nice işler yaptı ve yapıyor. Şunu anlasalar iyi olur yasakları da, ölçüsüz, izansız sapkınlıkları da, insanlığımızın duvarında parçalanacak.

 

“Görsel, işitsel ve sosyal medyanın haber, magazin, film ve benzeri tüm yapımlarının geleneksel aile değerlerimize uygun olmasına yönelik tedbirler alınacak; olumsuz yayınları caydıracak etkin düzenlemeler yapılacaktır.” 23 Ocak’ta Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 2016 yılı programından

 

KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR:

Tacizciliği mi özendireceksiniz, kız çocuklarının istismarını mı?

Her şeyimiz “geleneksel aile değerleri”ne uygun olacak diyorsunuz. Televizyon, radyo, sosyal medya... 2016 yılı Hükümet Programı'na bunların kontrol altına alınmasını, “geleneksel aile değerlerine” uygun olmayan yayınların caydırılmasını koymuşsunuz.

“Aslında diktatörün tescil ettiği kitaplardan ve diyanet fetvalarından başka herhangi bir şey yayınlayacaksanız, ayağınızı denk alacaksınız” demeye getiriyorsunuz.

Bunu da kimsenin kolay itiraz edemeyeceğini sandığınız “geleneksel aile değerleri” kılıfına sokarak yedirmek istiyorsunuz.

İyi de temel aldığınız, sözlerini emir saydığınız din alimleri, diyanet gibi kurumların “uygun” gördüğü bazı şeylerin “aile değerleri” bir yana insanlık değerleri ile uyuşmadığı gün gibi ortada.

Sansürcülüğünüz, yasakçılığınız, despotluğunuz da bilmediğimiz bir şey değil.

Bu durumda yapacağınız etkin düzenlemelerin tacizciliği, çocuk istismarını teşvik edip, insani olan ne varsa yasaklamayı hedefleyeceğini söylersek hiç abartmış olmayız.

Şunu bir anlasanız iyi olur: Bu ülke sizin ona biçtiğiniz gerici elbiseye sığmayacak. Sizin yasaklarınız da, ölçüsüz, izansız sapkınlıklarınız da, insanlığımızın duvarında parçalanacak.

Komünist Partiİndir