KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR: Ne çok konuştun!

Ükemiz çok konuşan ve konuştukça yalan söyleyenlerce yönetiliyor. Ve tabii ki “o” bu konuda da birinciliği kimseye bırakmıyor. En büyük yalanı da şu: Kandırıldım! 2015'in son günlerindeyiz ve konuşmaya devam ediyor. “Bu durumda 2016 da aynı olacak, yine yıl boyunca yalanlarını dinleyeceğiz” demeyin sakın. Bir yolu bulunacak, susturulacak.

"Bir sivil anayasayı çıkaralım dedik. Bu bir darbe anayasası olmaktan çıksın dedik. (...) İnşallah burada bir asgari müşterek sağlanır. Artık 12 Eylül darbesinin değil yeni sıfır kilometre bir anayasa ile hazırlanır." Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı

 

KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR:

Ne çok konuştun!

Çok iş yapan, çok hata yapar derler. Hata yapmadan iş yapmak mümkün değil, hatayı göze alacaksın ki dünyada bir işe yarayasın. Özlü sözün anlamı budur.

Çok konuşan, çok yalan söyler gibi bir özlü sözümüz mevcut değil. “Tamam arada yalan söylüyor ama ne yapsın, başka türlü çok konuşamaz” gibi bir akıl yürütmemiş kimse.

Fakat ülkemiz çok konuşan ve konuştukça yalan söyleyenlerce yönetiliyor.

Yurdumuz için 2015 yılına yazılacak bir kötü kader varsa o da budur: Koca yılı yalanlarla doldurdular. Ve tabii ki “o” bu konuda da birinciliği kimseye bırakmadı.

En büyük yalanı da şu: Kandırıldım!

“Herkesi, hepinizi eşek yerine koydum, hep yalan söyledim, hep kandırdım” demedi de bunu söyledi.

“Çözüm sürecini bizzat ben yönetiyorum” diyordu, bir gün ortaya çıkıp “bana kimse bir şey söylemedi” deyiverdi.

“Esad halkına kötülük etmeye başlayınca aramız bozuldu, yoksa biz ona ihanet etmedik” en büyük yalanıydı. Daha beteri mümkünmüş, yıllarca silaha boğdukları cihatçılar için “onlarla asıl savaşan biziz” deyiverdi. Düne kadar küçük kuklasının “terör örgütü diyemem” diyerek kolladığı IŞİD konusunda yalanlarına sınırlar aşırttı.

Yılın sonlarına doğru “ispatlayın istifa edeceğim”e kadar gitti.

Tabii ki bu da yalandı! İstifa falan etmedi.

2015'in son günlerindeyiz ve konuşmaya devam ediyor.

Yılbaşı gecesi saat tam 00.00'da onu yine televizyon ekranlarından yalan söylerken göreceğiz, bu kesin.

“Bu durumda 2016 da aynı olacak, yine yıl boyunca yalanlarını dinleyeceğiz” demeyin sakın.

Bir yolu bulunacak, susturulacak.

Komünist Partiİndir