KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR: Mayın tarlanı da al git

Şimdi sarayına kapan. Çünkü eski efendilerin senin için çok fena bir son düşünüyor. Seni o çok övündüğün istikrardan yakalayıp, altını boşaltacaklar. Ve ey sevgili halkımız, bu mayın tarlasında yerin yok. Osmanlı hayalleri ile, istikrar deliliği ile, türlü şantaj ve yalanla içine itildiğin karanlıktan seni çıkartacağız.

"Brüksel'de veya AB'nin herhangi bir şehrinde bu bombaların patlamaması için hiçbir sebep yok. Mayın tarlasında dans etmek gibidir bu. Ayağınızın ne zaman mayına basacağını bilemezsiniz ancak bunun kaçınılmaz bir son olduğu da bellidir. Koynunuzda yılan besliyorsunuz. Beslediğiniz o yılan her an sizi de sokabilir. Türkiye'de patlayan bombalar size bir şey ifade etmiyor olabilir. Sizin şehirlerde patladığında bizim ne hissettiğimizi anlayacaksınız, ancak çok geç olacak." Recep Tayyip Erdoğan, C. Başkanı

 

KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR:

Mayın tarlanı da al git

 

Emperyalizmin siyaset oyunları hep kanlıydı. Senin efendilerin dünyanın öbür ucunda yüzlerce insanı bir günde öldüren bombardımanlara, portakal gazı ile cehenneme çevirdikleri Vietnam gibi ülkelerde kanlı savaşlara imza attı. Yeri geldi bombalar koydurup uçaklar düşürdüler, yeri geldi yolcu uçaklarını provokasyon için sürdüler

Sen Türkiye'yi bu alçaklık olimpiyatlarına soktun. “Yeni Osmanlı” dedin, “Büyük Düşün Türkiye” dedin, Türkiye'yi dünyanın en kanlı mayın tarlasının ortasına ittin. Eşbaşkan, şeşbaşkan derken ülkeyi koca bir saatli bombaya çevirdin.

Ve halkı bu kanlı oyunu oynamak zorunda olduğuna, aksi halde yine kaybedeceğine inandırdın. Benzerliğe bak; Hitler de zavallı Alman emekçilerini, kanlı bir oyunu oynamaya zorlamış, başka türlüsünün olamayacağını kabul ettirmişti.

Oysa tersidir. “Bu kanlı oyunu reddediyorum, namus sözü, ben bu alçaklıkları yapmayacağım” demekten başka çare yoktur.

Suriye'nin kentlerinde senin “Müslüman kardeş”lerinin patlattığı bombalı arabalarla yüzlerce, belki binlerce insan öldü. Şimdi utanmadan, “bugün bana, yarın sana” edebiyatı yapıyorsun.

Nusra'yı, Ahrar'ı, ÖSO'yu, IŞİD'i... Sen besledin. Bu alçaklık bayrak yarışında hep senin kara bayrağını taşıdılar. Şimdi, “Brüksel'de patladığında ne yapacaksınız” diye meydan okurken belli ki, “senin çocukları” Brüksel'de sahaya süreceklerini beklemiyordun.

Şimdi sarayına kapan. Çünkü eski efendilerin senin için çok fena bir son düşünüyor. Seni o çok övündüğün istikrardan yakalayıp, altını boşaltacaklar. “Büyük güçler bana karşı birleştiler” palavrasını sakın deneme. O büyük güçlere ipini kendin verdin. Halka yalan söyleme.

Ve ey sevgili halkımız, bu mayın tarlasında yerin yok. Osmanlı hayalleri ile, istikrar deliliği ile, türlü şantaj ve yalanla içine itildiğin karanlıktan seni çıkartacağız.

Sosyalist Türkiye'yi kuracağız. Alçaklık olimpiyatlarına bir daha hiç katılmayacağız

 

22.03.2016İndir