KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR: KREŞLERİ DE İMAMLARA TESLİM ETTİNİZ!

Yalova’nın Subaşı Belediyesi seçim döneminde vaat ettiği kreşi açmış. Bazıları alevi ailelerden gelen çocuklara zorla namaz kıldırılan, çocukların açlıkla, dayakla “eğitildiği” bir kreş! Tekrar söylüyoruz: Çocuklara din eğitimi vermek, onları ibadete zorlamak insanlık suçudur. Bu ülkeyi, bu ülkenin çocuklarını size bırakmayacağız.

 

"Ben izindeydim bilgim yok ama kreşimiz çok nezih bir yer" Belediye yetkilisi.

“Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Subaşı Beldesinde, 2014 yılındaki yerel seçimleri kazanan AKP, seçim vaadi olarak kreş açacağı sözünü vermişti. Açılan kreş işlemeye başladı ama AKP’nin el attığı her şeyde olduğu gibi bir skandal da burada yaşandı. Bir öğrencinin velisine anlatmasıyla ortaya çıkan skandala göre, 4-5 yaşındaki çocuklara zorla namaz kıldırılıyor, ceza olarak aç bırakılan çocukların ayaklarına toplu iğne batırılıyor.” soL Haber Portalı'nda yayınlanan 8 Şubat tarihli haber

 

KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR: 

KREŞLERİ DE İMAMLARA TESLİM ETTİNİZ!

 

Belediye seçimleri öncesinde vaat ettiğinizi yaptınız. “Beldemize kreş açacağız” demiştiniz. Açtınız. “4 mevsim güzel zaman geçirebilecekleri kreş” adını verdiğiniz kreşe yakın köylerden çocuklar kaydoldu. Çevredeki işyerlerinde çalışan aileler sizden razı oldu!

Sonra skandal ortaya çıktı. Yaramazlık yapan çocukların ceza olarak aç bırakıldıkları, ayaklarına iğne batırıldığı ve vakit namazlarının 5 yaşında çocuklara zorla kıldırıldığı anlaşıldı.

29 Ocak’ta kreşi alelacele kapattınız. Zaten ruhsatsız açıldığı öğrenildi.

İlkel ve çağdışısınız.

5 yaşında çocuklara zorla namaz kıldırmak ne oluyor!

Çocukların bazıları alevi ailelerden geliyordu. Belli ki bu zorbalığı yaparken bir de bu nedenle ayrı bir haz aldınız.

Tekrar söylüyoruz: Çocuklara din eğitimi vermek, onları ibadete zorlamak insanlık suçudur.

Bunu gerici siyasetinizin bir parçası olarak yapıyorsunuz ki, bu “günahınızı” bir kat daha artırıyor.

İlkel ve çağdışısınız.

Seçim vaadi olarak açtığınız kreşi çocuklara işkence eden kişilere teslim ediyorsunuz.

Size güvenip çocuğunu teslim edenlerin vay haline.

Size güvenip ülkeyi teslim edenlerin hali de ortada. Çocuklarının Suriye'ye cihatçı olarak gittiklerini öğrenip ağlıyorlar. Cihatçı olmuş evlatlarının bir yerlerde kendini patlatıp onlarca insanın kanına girdiğini öğrenip yıkılıyorlar.

Bu ülkeyi, bu ülkenin çocuklarını size bırakmayacağız.

Komünist Partiİndir