Komünistlerin yanıtıdır: Kılıçdaroğlu biraz susmalıdır

Erdoğan ve vekilleriyle kesin bir hesaplaşma konusunda en ufak bir tereddütü olmayanlar, konuşmaya ve mücadele etmeye devam edeceklerdir. Korkak ve kaypak düzen muhalefeti ise en azından tereddütlerini aşana kadar susmalıdır.

Son iki seçimde Sayın Davutoğlu başarı elde etti. Meşru bir hükümet, yasalara göre Başbakan oldu. TBMM'den güven oyu aldı. Bir sabah Saray'a çağırdılar, 'görevi bırakacaksın' dediler. 23,5 milyon oy alan başbakana görevi bırakacaksınız dediler. Hani milli irade? 23,5 milyon oyu çöpe atmaya kimin hakkı var?” Kemal Kılıçdaroğlu – Ana “muhalefet” partisi genel başkanı

Komünistlerin yanıtıdır: Kılıçdaroğlu biraz susmalıdır

Davutoğlu, zorbalıkla, şantajla yürütülmüş bir seçimde, kukla olacağı beklentisiyle saray tarafından koltuğa oturtulmuştur. Sözkonusu seçimin meşruiyeti yoktur. 1 Kasım 2015'te milyonlarca insanın şantaj ve zorbalıkla, çıkışsızlıkla terbiye edilerek oy vermeye zorlandıkları, sayısı bilinmeyen oy pusulasının da kirli ellerce bu “milli iradeye” eklendiği açıktır.

Davutoğlu bir kukla olması niyetiyle ve meşruluğu olmayan bir seçim süreci sonunda Başbakan olmuştur.

Sonrasında başka halk düşmanı güçler tarafından şımartılıp ileri itilen Davutoğlu'nun, Erdoğan'ın “tek adam yönetimi”ne engel olacak bir alternatif olarak görülmesi, halk muhalefetinin işi değildir.

Ülkemizin bugün geldiği noktada, Erdoğan'ın zıvanadan çıkmış diktatörlüğünde doğrudan sorumluluğu olan güçler, Davutoğlu'nu cesaretlendirerek çözüm aramış, diktatör Erdoğan'ın erken harekete geçmesiyle bu “korkak taktik” de akamete uğramıştır.

Üstelik Davutoğlu, şeriatçı, yayılmacı Osmanlı vizyonunun altındaki imzalardan birine sahiptir. Erdoğan'ın bir gün mutlaka hesabını vermeye zorlanacağı savaş suçlarının da ortaklarındandır.

Şimdi böyle bir figürün meşruiyetinden söz etmek eğer bir akıl yitiminden kaynaklanmıyorsa düpedüz halk muhalefetini hançerlemektir.

Kılıçdaroğlu susmalıdır.

Erdoğan'la kesin bir hesaplaşma konusunda en ufak bir tereddütü olmayanlar, konuşmaya ve mücadele etmeye devam edeceklerdir.

Korkak ve kaypak düzen muhalefeti ise en azından tereddütlerini aşana kadar susmalıdır.

Komünist Parti

11 Mayıs 2016