KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR: Gericiliğe alıştınız, kaos mu battı?

Kılıçdaroğlu   kendisine “ana muhalefet lideri” dememelidir. Gerici Hükümeti Halkla Uzlaştırma Uzmanı daha uygun düşer. 
“Erdoğan karışmazsa, AKP ile demokratik bir anayasa yapabiliriz” demek sadece AKP'ye değil Erdoğan'a da buyur geç demektir.

 

Türkiye’de asıl sorun, Erdoğan’dan kaynaklanıyor. Abdullah Gül de vardı, bir Cumhurbaşkanı gibi davrandı. Bu bütün sıcak olayların içinde. Kaos. Kaosun olduğu yerde zaten sağlıklı yönetim olmaz.” Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı

 

KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR:

Gericiliğe alıştınız, kaos mu battı?

 

AKP'nin ilk 5 yılı “gizli gündemi var mı, takiye mi yapıyor” tartışmaları ile geçti. “Yok canım o kadar da değildir” diyenlerle “var var gizli gündemleri var” diyenlerin ortak noktası “görünen AKP'ye” fit olmuşlukları idi.

Türkiye'yi Avrupa Birliği'nin Ortadoğu garnizonu haline getirmekle kalacaksa sorun yoktu!

Toplumsal yaşamın dinselleştirilmesinde gaza basmasında sorun yoktu.

Türkiye'yi “İslam ülkelerinin tek demokratik olanı” olarak tanımlamasında sakınca yoktu.

Patronlar da memnundu zaten. Tatsızlık çıkartıp, piyasaları rahatsız etmek kimsenin harcı değildi. Taşeronlaşma, dev sanayi işletmelerinin özelleştirilmesi, elektrik, telekomünikasyon gibi piyasaların büyük sermayeye peşkeş çekilmesi…

Patronlar bunları çok seviyordu, onlar da göstermelik bir “laik muhalefet”le yetindiler.

Gericilik, kapitalist Türkiye'de bağımlılık yapıyor.

Ilımlı İslam’ın başını okşayan sermaye sınıfının bu bağımlılığını gören gerici çete böyle çığırından çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun anayasa konulu son açıklamalarının iler tutar tarafı yok. AKP gericiliğinin 7 yılında Cumhurbaşkanlığı yapan Gül'ü övmesi bir skandaldır! Gül, 2007 – 2014 arasında Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Kılıçdaroğlu, bu dönemden memnunsa Gül'den de memnun olmasında sorun yoktur.

Ama o zaman, kendisine “ana muhalefet lideri” demeyecek. Gerici Hükümeti Halkla Uzlaştırma Uzmanı daha uygun bir isim olabilir.

Erdoğan AKP'nin lideridir. Bunu Davutoğlu da defalarca dillendirdi. Şimdi bunu yok sayıp, “Erdoğan karışmazsa, AKP ile demokratik bir anayasa yapabiliriz” demek sadece AKP'ye değil Erdoğan'a da buyur geç demektir.

Kaos'tan şikayet kısmı ise halkımıza dönük bir uyarıyla eleştirilmeyi hak ediyor: Kaos içinde yönetememe sorunları yaşayan AKP'den daha tehlikelisi, halkı zapturapt altına almış, yönetmeyi düzene koymuş olanıdır.İndir