GERİCİLİĞE, EMPERYALİZME, DARBECİLERE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

4 EYLÜL MİTİNGİ’Nİ DESTEKLİYORUZ

15 Temmuz darbe girişimi, gericiliğin ve emperyalizmin kol kola ülkemize ektiği tohumların ürünüydü.

Ardından gelen “demokrasi dalgası”nın ise bu gerçeği gizlemek ve Amerikancı, dinci bir tarikatın yaptıklarını bahane ederek gerici baskıyı tırmandırmaktan başka bir amacı yoktu.

Milli uzlaşma sloganları ile yapılan bir dizi mitingin de gerçeğin üzerini örtmek, halkın ve halk iradesinin mevcut hükümetin arkasında olduğu yanılsamasını yaratmak dışında bir anlamı olmadı.

Oysa, içine itildiğimiz karanlığın ve kanlı maceraların asıl sorumlularına karşı halkın harekete geçmesi, “hepiniz oradaydınız” haykırışı ile yetinmeyip, tüm sorumlulardan hesap sorması gerekiyordu.

İşte bu koşullarda bir grup siyasetçi, aydın ve sendikacı “Gericiliğe, emperyalizme, darbecilere boyun eğmeyeceğiz” diyerek 4 Eylül’de yapılacak bir miting için çağrı yaptı.

4 Eylül mitingi için yapılan çağrı, miting alanında okunacak, halkın sesi ve sözü olacak 4 Eylül Bildirgesi ile derinleştirildi.

Gericiliğe, emperyalizme, darbecilere karşı durmak için bu mitingi tüm gücümüzle destekliyoruz. Komünist Parti olarak, Türkiye’nin her yerinden İstanbul’da Kartal Meydanı’nda yapılacak olan bu mitinge katılacak ve yurttaşlarımızı, kardeşlerimizi katmak üzere çalışacağız.

Miting hazırlık çalışmalarında yurttaşların mitinge katılımını, katılacak yurttaşların mitingi örgütlemek için bizzat çalışmasını sağlayacak yollar bulacağız.

Bunun için yapılacak çalışmalarda, sadece ve sadece 4 Eylül Mitingi’nin gücüne güç katmak için yerimizi alacağız.İndir