Komünist Kadınlar: Fatma Güldemet Sarı, Biz Seninle Kavgalıyız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’ya baktığımızda Bir kadın bakan daha değil, Bu milletin a.. koyacağız diyen Cengiz Holding patronuyla kol kola bir gerici görüyoruz.

BİZ SENİNLE KAVGALIYIZ

Artvinliler, Cerattepe’yi cehenneme çevirmek isteyenlere direnirken, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın kim olduğunu hiç duydunuz mu?

AKP’nin vitrine bile doğru düzgün koymaya tenezzül etmediği, adı dahi pek bilinmeyen, buna da gönülden razı bir vekil; Fatma Güldemet Sarı.

AKP’nin iki kadın bakanından biri Sarı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu kadına ne kadar düşmansa, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı da çevreye o kadar düşman.

Peki Artvin’i AKP karasına boyamak isteyen, altın hücumcusu Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’i hatırlıyor musunuz? “Bu milletin a.. koyacağız” diyen mide bulandırıcı bir patron.

Bugünlerde Cerattepe’ye çıkarma yapan çete biber gazına, plastik mermiye her davrandığında; Cengiz aynı cinsiyetçi, halk düşmanı küfrünü savururken, Fatma hanımla göz göze gelip gülümsüyor olmalı.

Birbirlerine ne kadar da yakışıyorlar!

Biz; gericilerin, patronların safındaki “hanım kardeşler”e baktığımızda Cengiz’i, Erdoğan’ı, Davutoğlu’nu görüyoruz; kadın ya da kardeş değil. Aynı küfürlere eşlik ediyor, aynı ağaca balta sallıyor, aynı kadınlara “o etek çok mini” diyorlar.

“Ama Meclis’teki kadın sayısı artıyor” mu demişlerdi? Mehmet Cengiz’le aynı ahlaksız düşü kuranları, rakamlarla tartamıyoruz.

Gericiden, patron yalakasından parmak hesabıyla kadın saymaya uğraşmıyor, Cerattepe’de direnen kadına omuz veriyoruz.

Bakan Fatma’nın değil, direnen Havva’nın safında duruyoruz.

Komünist Kadınlarİndir