Saldırı aydınlanma mücadelesine, laikliğe, ilerici eğitim emekçilerinedir

Komünist Parti Çanakkale İl Örgütü, Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş'ın açığa alınmasına ilişkin bir açıklama yayınlayarak "Tüm ilerici, aydın ve emekçileri darbecilere ve AKP faşizmine karşı mücadele etmeye, ülkeyi içinde bulunduğu karanlıktan kurtarmak için örgütlenmeye çağırıyoruz." dedi.

Saldırı aydınlanma mücadelesine, laikliğe, ilerici eğitim emekçilerinedir

Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş ‘’Türkiye Devleti içerisinde yapılanan Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile işbirliği içerisinde hareket ettiği, üyesi olduğu, sosyal medya paylaşımlarıyla desteklediği veya yardımda bulunduğu’’ gerekçesiyle İl OHAL kurulu tarafından açığa alınmıştır. Açığa alınma gerekçesinin kendisi Mantaş’ın aydınlanma mücadelesine, laikliğe, ilericiliğe ve emekçilere karşı yapılan saldırılara karşı duruşu ile taban tabana zıttır.

Bu OHAL kararı derhal geri alınmalıdır. Ahmet öğretmenin kimliğini bütün Çanakkale kamuoyu ve ülkemizin eğitim emekçileri hareketi bilir. AKP iktidarı, eğer OHAL ile yobazlara dokunurken ilerici, aydınlanmacı unsurları da "aradan çıkartmayı" düşünüyorsa, bu örnekte yaş tahtaya bastıklarını söylemeliyiz.

Tüm ilerici, aydın ve emekçileri darbecilere ve AKP faşizmine karşı mücadele etmeye, ülkeyi içinde bulunduğu karanlıktan kurtarmak için örgütlenmeye çağırıyoruz.

Bu akşam saat 17.30’da Eğitim-İş Çanakkale Şubesi önünde olacağız.

Komünist Parti

Çanakkale İl Örgütü