KİMSE SİZİ, BİZİ GELİP KURTARMAYACAK AYAĞA KALK, KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR

Katliamlara, zorbalığa, gericiliğe alışmak, sessiz kalmak, kanıksamak, boyun eğmek bir halkın fıtratında yoktur. Zorbalığa, kalleşliğe, haksızlığa boyun eğen halk olamaz, dahası insanlıktan da çıkar.

Katliamlara, bombalı saldırılara, siyasi cinayetlere alışmak istemiyoruz, alışmayacağız.

Katliamları, bombalı saldırıları, siyasi cinayetleri olağanmış gibi göstermeye çalışan bir hükümete katlanmak istemiyoruz, katlanmayacağız.

Başka ülkelerin içişlerine karışan, oralara terörist yollayan, kendi ülkesinde terör örgütlerine “kutsal değerler” adına arka çıkan bir iktidara sessiz kalmak istemiyoruz, sessiz kalmayacağız.

Onlarca insan hükümetin aymazlığı, ikiyüzlülüğü, karanlık hesapları ve beceriksizliği nedeniyle ölürken Meclis’ten yargıyla ilgili düvzenlemeleri geçirenlerin hukukunu tanımak istemiyoruz, tanımayacağız.

Bu kan denizinde, kendi kârlarından başka hiçbir şeyi gözü görmeyen para babalarına, patron sınıfına daha fazla tahammül etmek istemiyoruz, etmeyeceğiz.

Acılı insanlarla alay eden, tehditler savuran danışman sıfatı taşıyan insanlık düşmanlarına sabretmek istemiyoruz, sabretmeyeceğiz.

IŞİD kafalıları işe alıp en kritik yerlere yerleştiren THY yönetimini rahat bırakmak istemiyoruz, bırakmayacağız.

“Güvenlik açığı yok” diyen başbakanı, ne yapacağını bilmeyen yolcuları gece yarısı Taksim’e bırakıp giden yetkilileri kanıksamak istemiyoruz, kanıksamayacağız.

Yaralıları hastanelere yetiştirmek isteyen meslektaşlarını da lekeleyecek biçimde para peşine düşen taksicilere “onlar da gariban” diye anlayış göstermek istemiyoruz, göstermeyeceğiz.

Alışmak, sessiz kalmak, kanıksamak, boyun eğmek bir halkın fıtratında yoktur. Zorbalığa, kalleşliğe, haksızlığa boyun eğen halk olamaz, dahası insanlıktan da çıkar.

Çözüm gökten zembille inmeyecek. Mücadele etmeden bu ülke aydınlığa çıkmayacak.

Şikayet etme, örgütlen.

Yurttaşlarımız katledilirken “ülkenin imajı” diyen, “turistler artık hiç gelmez” diye hayıflanan patronlarla, onların bu ülkenin başına bela ettiği gerici iktidarla hesaplaşmayı başkalarına havale etme.

Ayağa kalk!

Komünist Parti 29.06.2016