Komünistlerin Yanıtıdır

31.05.2016

Kadınlar doğuracak, evlerine kapanıp çocuk büyütecekler.

Ve o çocuklar, Cihatçı Türk İslam Devleti'nin, onun patronlarının emrine verilecek. İşte, savaşta, madende ölmeye gönderilecek. Din, iman diyerek kabul ettirilmek istenen bu.

24.05.2016

Verin işçilerin parasını. O para ki insanlık dışı koşullarda dökülen kanlı alın terinin karşılığı bile olamayacak ödenmemiş kölelik ücretidir.

Madendeki kömürleri de katırlarla “düşük profilli” başbakanınız çıkarsın!

 

17.05.2016

Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi için Meclis Araştırması Komisyonu raporunu tamamladı. Kamuoyunda içeriği nedeniyle büyük tepkiler alan rapor skandallarla dolu. Rapordaki önerilerden birisi, daha önce ceza yasasından çıkartılan “tecavüzcüsüyle evlendirme” uygulamasını hem de 15 yaşındaki çocuklar için geri getirmek şeklinde. (Basından)

11.05.2016

Erdoğan ve vekilleriyle kesin bir hesaplaşma konusunda en ufak bir tereddütü olmayanlar, konuşmaya ve mücadele etmeye devam edeceklerdir. Korkak ve kaypak düzen muhalefeti ise en azından tereddütlerini aşana kadar susmalıdır.

05.04.2016

Erdoğan, suçlarının cezasını çekmek bir yana eleştirilmek bile istemiyor. Onu eleştiriden “korumak” için anayasa ihlal edilerek “Cumhurbaşkanı'na hakaret” suçu ayrıca düzenleniyor. Böylece onun suçları cezasız kalıyor.

 

29.03.2016

Patronlar "inşaat sektörü istikrar istiyor" yorumlarını iyi anlamak lazım. İşçiyi göz göre göre ölüme yolla ama bir gün bile hapis yatma. Kenti yağmala, durduran olmasın. İstikrar bu. İstikrarınız batsın

22.03.2016

Şimdi sarayına kapan. Çünkü eski efendilerin senin için çok fena bir son düşünüyor. Seni o çok övündüğün istikrardan yakalayıp, altını boşaltacaklar. Ve ey sevgili halkımız, bu mayın tarlasında yerin yok. Osmanlı hayalleri ile, istikrar deliliği ile, türlü şantaj ve yalanla içine itildiğin karanlıktan seni çıkartacağız.

08.03.2016

Her fırsatta fıtrat vurgusu yapan Erdoğan yine “giyim kuşam” bahsinde kadını aklına getirdi."Kadına insan olduğu için değer verdik” diye buyurdu. Kadına verdikleri değer ortada ve artık kıyafet üzerinden din sömürüsü yapılmasına karnımız tok! Yobazların milyonlarca insana dönük “giyim kuşam” dayatmalarına son verilmelidir.

01.03.2016

Diyanet'e ayrılan bütçe pek çok kuruma ayrılanların üstünde, Diyanet İşleri Başkanı Görmez de pek çok bakanın üstünde, devlet yönetiminde açıkça etkili, söz sahibi. Son olarak Bakanlar Kurulu toplantısına da dahil oldu Görmez. Ama hayalleri boşa, Tayyip'in başkanlık hayalleri de, Görmez'in şeyhülislamlık kariyeri de çok yakında tarih olacak.

23.02.2016

Cerattepe'de iktidar çetesi halka boyun eğdirmek istiyor. “İktidar çetesi yandaşına maden hediye etmek istediğinde, ağaç da keser adam da." Kabul ettirilmek istenen ve halkın kabul etmediği budur.